Hajónapló

Egyszer elhatároztam, hogy építek egy vitorlás hajót, azon fogok lakni és oda megyek a világban ahova kedvem van. Erről szól ez a napló. Az utolsó napok egyből megjelennek, a korábbiak az oldal legalján a "következő oldal"-feliratra, vagy itt a jobboldali doboz "Archivum"-feliratára kattintva. (javaslom a "Tovább" rovatot ahol hetes bontásokban lehívható) Ez a vitorlás még nem "Ő", de pont ilyen lesz . A neve AMAPOLA. Egy gaffos ketch akinek ez mond valamit, akinek nem, annak csak annyi, hogy egy retro hajó, mintha 100 éve épült volna. Küllemében a vitorlás hajók aranykorát idézi, azt az idõt, amikor a Panama csatorna még nem létezett, ezért a gõzhajók nem versenyezhettek a Horn fokot megkerülve a vitorlásokkal, mert nem tudtak útközben szenet felvenni és annyi nem fért beléjük, hogy megtegyenek egy utat Európa és a távolkelet között. Ezért az óceánok hullámait gyönyörûséges vitorlások szelték, és nem sejtették, hogy nem sok idõ múlva megtörténik velük az a szégyen, hogy árbocaiktól megfosztva, gõzhajók vonszolják õket szénnel és egyéb ömlesztett árúval megrakodva uszályként.... Nos hogy honnan a név? "AMAPOLA", az a múlt század húszas éveiben volt világszám, mely egyik kedvencem, (nem utolsósorban a Volt Egyszer Egy Amerika c. film Moricone- , illetve a Los Iindios Tabajaras délamerikai folk feldolgozás nyomán,de a három tenor is danolta ( http://www.youtube.com/watch?v=209Se4Dbm90 ) valamint egy régenvolt hondurasi egzotikus tengeri kikötõ. Amúgy spanyol szó és mákvirágot illetve pipacsot jelent, ami anyám kedvenc virága volt, csak vadon él, ha leszakítják azonnal elhervad, hiába teszik vízbe. Nem mellékes elõnye, hogy a kikötõi bejelentkezésekkor könnyen betûzhetõ, minden náció ki tudja mondani, nem úgy mint tengerész koromban amikor lebetûztük a "PETÕFI" büszke magyar tengerjáró nevét mondjuk Szingapúrban ( papa, echo, tango,oszkar, foxtrott, india) hát aztán ezt ahogy a kínaiak kimondták...., nem tudom ki ismert volna rá. Szép, szép és nemzeti büszkeségünket tápláló, egy magyar név, de csak itthon használható mondjuk ilyen mint a Csokonai, vagy Ady, vagy, hogy tovább idézzem a ténylegesen valaha létezõ magyar hajónévben megtestesült idoljainkat, Vörösmarty, esetleg Székesfehérvár. A tervezést, majd az építést 2004-ben kezdtem. 2006 január elseje óta csak ezzel foglalkozom. Pillanatnyi pozició: 47 fok 27 perc 35,60 másodperc északi szélesség, 19 fok 04 perc 29,97 másodperc keleti hosszúság. Fentieket sok évvel ezelőtt írtam. Időközben sokminden változott. Rájöttem, hogy a hajózást nagyon szeretem, de sokkal jobban szeretek építeni valamit. Miután a hajónak kell egy kikötő, lett egy saját ház kikötővel Ráckevén, azt építem fejlesztem mostanában, tehát a hajóblog életmódbloggá változott.

Friss topikok

  • A Tengerész: @táncoslábú laces: Ja és ha házat lehet akkor tartályt mért nem? videa.hu/videok/film-animacio/haz... (2024.04.27. 02:58) Csütörtök.
  • A Tengerész: @Advocatus Diaboli: Mmmm....annak a perlon zsinórnak egy szála is megtartja a testsúlyomat, de van... (2024.04.27. 02:41) Péntek.
  • A Tengerész: @Édesvíz: Welcome aboard Édesvíz! Hogy az ördögbe bukkantál MOST erre a régi bejegyzésre? (2024.04.19. 01:49) Csütörtök.
  • KAMA3: Hasonló a történet, mikor kihívják az informatikust a céghez, ahol összekuszálódott a rendszer. Cs... (2024.04.17. 10:29) Kedd.
  • Paduc: Kiegyeltem a a magaságyások deszkáit. Aztán lekentem még egy réteg lazúrral a paradicsompalántákat... (2024.04.11. 20:42) Vasárnap.

Linkblog

Hétfő.

2023.09.04. 09:51 :: A Tengerész

Egy nem nagy, de rendkívül kellemetlen projekten vagyok túl. Akik netán emlékeznek még a 10 évvel ezelőtti házfelújítás projektemre, emlékezhetnek rá, hogy ennek az alapvetően nyaralónak épült háznak az volt az evolúciója, hogy kezdetben vala egy kis csehszlovák faház beton tuskókon. Ezt toldotta meg az előző tulaj egy téglaépítésű nappalival. Mi amikor beköltöztünk, első dolgom volt az épület teljes hő- és vízszigetelése és a faház alá hőszigetelő beton terítése. Nagyon nagy munka volt, már így egyemberesen ahogy mindent csinálok, de nem győzöm emlegetni milyen rendkívüli módon jól sikerült. Viszont a faház részben kialakított új fürdőszoba OSB-hőszigetelés-OSB-dekorit lemez válaszfal panellel problémám adódott így 10 év után. J mondta, hogy víznyomokat észlel a konyhai átjáróban a padló közelében, ahol a másik oldalon a zuhanyozó van.  Nem tudtam azonnal nekiállni, pedig nagyon izgatott a dolog, az ember valahogy nem szereti ha rohad a háza, de amint a tyúkól projekttel végeztem nekihasaltam. Először is kivágtam az átjáró felől, tehát a külső oldalon a víznyomos OSB-t.

pict0016_8.JPG

Elsőre aggasztó volt a feltárt állapot, alatta vizes minden és vizes fűrészpor szerű anyag jött ki a falpanel belsejéből. Szerintem a korábbi, méreggel sikeresen megállított hangyainvázió maradéka, alighanem a faanyagot örölték porrá a hangyák valami általuk fontosnak gondolt okból, ilyennel már találkoztam máshol is korábban. Na szóval kipucoltam a területet és egy ventilátorral napokig szárítottam. Szerencsére a faanyagot, tehát amire az OSB lapokat két oldalról rádolgoztam ahol a beton alappal érintkezett, korábban vastagon lekentem Bitugéllel, nem kezdett el gombásodni, "csak" csurom víz volt. A következő kérdés, hogy vajh hol hatolt be a víz a falba?  Első megközelítésben a zuhany felől a fal-padló találkozást duct-tape-pel és nejlonfóliával vízbehatolásbiztossá tettem, hogy több víz sehonnan se mehessen a falba és ahogy a másik oldalról száradt, úgy kerestem, hogy hol a legnedvesebb, mert onnan jöhetett a víz. Végülis a kezdeti gyanú a legvalószínűbb, a zuhanykabinon kívülre került víz ( "mert te mindig úgy zuhanyozol, hogy úszik az egész fürdőszoba!!!" ) az ajtó tok alatt, ahol már nincs kinyomva Szilóval a fuga, az évek során behatolt a falba. Ez persze csak erős gyanú, ezért némi hezitálás után úgy döntöttem, hogy a teljes tálca oldalán lévő lábazati csempesort lebontom, újraszigetelem és ragasztom, fugázom az egészet. Ja... zuhanytálca. Utálom a gyári megoldást, hogy az ember fellép egy tálcába. Olyat csináltam, hogy a padlóba van süllyesztve egy csempézett, kb 5 cm mély mélyedés  melynek a sarkában van egy Szuez szifon. Egyszerűen takarítható, a gyári zuhanytálcáknál örökös gond az eldugult szifon kidugítása. Íme a végeredmény.

pict0012_2_1.JPG

Azt a bizonyos "roadtsarkot", ahonnan a víz behatolást is eredezni véltem, ugyanilyen alapossággal leburkoltam.

pict0013_masolata.JPG

Sokáig tartott és úgy látszik már gondot okoz egy 75X75 centis térben térdelve dolgozni.... mindenesetre nagyon utáltam csinálni. Most egy darabig pihenni fogok, mert kicsit elegem lett a "kihívások"-ból. Azt még ki kell találjam mit csinálok a külső oldalon kivágott fallal, de nem sürgős. Egy jó darabig még hagyom száradni, miközben ellenőrzöm, hogy nincs e újabb szivárgás, aztán azt hiszem kiöntöm a fa és a beton padló találkozás enyhe csatornáját vízüveggel és azt is lecsempézem ahol az OSB-t kivágtam. Az elkövetkező 20 évre remélem jó lesz, utána meg.....majd valaki kitalálja.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://amapola.blog.hu/api/trackback/id/tr9318207087

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása